Zivotinje
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Zivotinje

Za sve koji vole zivotinje
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  ТражиТражи  Региструј сеРегиструј се  Приступи  

 

 Pet sitting - svetski hit konacno i u Srbiji

Go down 
2 posters
АуторПорука
Milos92
Admin
Milos92


Број порука : 104
Registration date : 02.04.2008

Pet sitting - svetski hit konacno i u Srbiji Empty
ПорукаНаслов: Pet sitting - svetski hit konacno i u Srbiji   Pet sitting - svetski hit konacno i u Srbiji EmptyMon Jun 23, 2008 10:31 am

Koliko ste puta planirali odlazak u bioskop, pozorište, restoran, na izlet ili godišnji odmor, a niste imali kome da ostavite kućnog ljubimca? Komšije su nekako uvek van grada, rodjaci "zauzeti", prijatelji već dokazali da ne umeju sa životinjama, a u pansionu nema mesta.

Ako se i ovoga leta ježite od pomisli na potragu za "čuvarem" vašeg ljubimca, koji će mu obezbediti i negu i pažnju dok vi niste tu, ne paničite. MONDO je pronašao rešenje - MONA PET-CARE prvu domaću agenciju za čuvanje i negu kućnih ljubimaca.

"MONA PET-CARE" se od pansiona i ostalih vidova čuvanja ljubimaca razlikuje, pre svega, po načinu pružanja i kvalitetu svojih usluga. Tako je usluga dnevnog čuvanja ljubimaca u stanu ili kući vlasnika, serviranje obroka, promena posipa, čišćenje kaveza, terarijuma, igranje sa ljubimcem, nešto potpuno novo u Srbiji.

"Agencija, takodje, nudi i mogućnost čuvanja ljubimaca 24 sata u stanu ili kući klijenta, a obuhvata, uz navedeno, i posebnu uslugu - šetanje pasa u toku noći, u trajanju od 35 minuta. Ponudjena je i mogućnost davanja preporučene terapije koja ne zahteva prisustvo veterinara - masti, kreme, praškovi, tablete, kapsule, rastvori za oralnu upotrebu i drugo", objašnjava za MONDO vlasnik agencije "MONA PET-CARE", doktor veterinarske medicine Ivan Janković.


Pažnja i nežnost na prvom mestu

Prednosti "pet sittinga" su to što se životinje nalaze u poznatom okruženju i bolje se prilagodjavaju na stres prouzrokovan odsustvom vlasnika, a ujedno su isključeni zdravstveni rizici koji postoje kada su ljubimci u pansionima - buve, krpelji, infektivne bolesti, poremećaji u ishrani i ponašanju.

"Na ovaj način životinje zadržavaju dnevni ritam obroka, šetnje, igre i održavanja higijene, a ljubimac ima pažnju i nežnost osobe koja ga čuva", dodaje dr Janković.

Na ideju da osnuje agenciju za čuvanje kućnih ljubimaca dr Janković je došao nakon panike koja ga je zahvatila pre odlaska na prošlogodišnji odmor. "U julu 2007.godine supruga i ja smo poklonili sinu za rodjendan ženku labrador retrivera, malu 'pufnu' koju je on nazvao Mona."

"Približavao se odmor koji smo planirali. Gde da ostavimo Monu? Prijatelji? Odmah smo odbacili tu opciju. Rodjaci? Svima se jako dopala, ali je ne bi jurili sa krpom i sredstvom za čišćenje. Pošto smo novi u kraju u kom stanujemo, i komšije su otpale kao rešenje. Pansion? Da, ali... oni ne primaju štenad! Srećom, pronašli smo jedan u kom su je ipak prihvatili i mi smo krenuli na put. Samo ona zna kako joj je bilo dok je tri puta dnevno šetala u prostoru površine tri kvadratna metra".

"Zbog toga sam rešio da otvorim prvu agenciju za 'pet sitting' u Srbiji i vlasnicima kućnih ljubimaca ponudim sigurnu alternativu, zdraviju od pansiona, komšija, prijatelja, rodjaka...", kaže dr Janković.

Na konkursu za najbolju poslovnu ideju, u okviru prvog biznis rijaliti šou programa "Sam svoj gazda", projekat dr Jankovića je osvojio prvu nagradu.


Opušteno na odmor

Osim što čuva vašeg ljubimca, pet sitter čuva i vašu imovinu dok ste na putu. Dr Janković tvrdi da će potpisivanje Ugovora o pružanju usluge, poseban način prijavljivanja nadležnom Sekretarijatu unutrašnjih poslova i saradnja sa renomiranim evropskim osiguravajućim društvom UNIQA učiniti da njegovi klijenti budu potpuno sigurni da su napravili dobar izbor.

U agenciji "MONA PET-CARE" radi provereno i stručno osoblje, ljudi koji vole i poštuju životinje i njihove potrebe, a obučeni su po posebnom američkom programu.

O kvalitetu usluga ove agencije govori i članstvo u dva najpoznatija svetska udruženja agencija za pet sitting - Professional United Pet Sitters i Pet Sitters International.

Naravno, preporuka zadovoljnih klijenata je najbolja reklama.

"Nenad i ja imamo malo nezgodnog psa, Medu, rase čau-čau: nepoverljiv, svojeglav, sam svoj gazda! Prošle godine smo zbog njega kolima prevalili 4.000 kilomatara, jer nismo imali kome da ga ostavimo. Medjutim, otkrili smo 'MONA PET-CARE' i dr Ivana kojeg Meda obožava! Sada možemo da putujemo bez brige jer je Meda u pravim rukama. Probajte i vi, verujem da ćete biti prezadovoljni", poručuje glumica Gorica Popović.

(MONDO)
Назад на врх Go down
https://zivotinje.forumeiros.com
Aleksandra
stalan clan
Aleksandra


Број порука : 52
Registration date : 21.05.2008

Pet sitting - svetski hit konacno i u Srbiji Empty
ПорукаНаслов: Re: Pet sitting - svetski hit konacno i u Srbiji   Pet sitting - svetski hit konacno i u Srbiji EmptyMon Jun 23, 2008 10:50 am

Pu,je...ja sam tako nesto htela da otvorim kad "porastem"...Ukrali mi foru. Sta cu ja sad??? cry GRRR
Назад на врх Go down
 
Pet sitting - svetski hit konacno i u Srbiji
Назад на врх 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
Zivotinje :: Osnovno na forumu! :: Prava zivotinja! :: Vesti-
Скочи на: